úl Optimal
výroba a prodej úlů
úl Optimal
Prejsť na obsah
varroazásuvka Optimal
rozměry:
430x430x13mm
přibližná hmotnost:  
400g
materiál:
dřevo, plast


Dostupnost: SKLADEM
hmotnost přibližně 0,4kg
7,40€
Vložiť

přednosti varoazásuvky
• jednoduchý odběr vzorků po celý rok, bez nutnosti rozebírat úl
• vysoká životnost varroazásuvky - PVC deska dokola zesílena dřevěným rámem, který je v rozích spojen přeplátováním. Plastová deska je k dřevěnému rámu přilepena houževnatým lepidlem.
• snadná dezinfekce podložky
• použité materiály dovolují varroazásuvku omýt např. ponořením do sudu a následným osušením na sluníčku  - zkusili   by   jste to se Sololitovou podložkou?
• materiál PVC, který používáme při výrobě našeho úlu velmi dobře odolává UV záření a i při nízkých teplotách si uchovává dostatečnou pružnost

popis
Varroazásuvka je nezbytnou součástí každého moderního úlu. Na zásuvku padá ze včelstva tzv. měl (odpad, který se tvoří čiností včelsta, např. zbytky víček se zásob) jejíž součástí bývají roztoči varroa destructor (odtud název varroazásuvka). Sledováním toho co nám na varroazásuvku spadne, můžeme monitorovat zdravotní stav našich včel a v případě potíží včas zasáhnout. U varroadna Optimal je varroazásuvka umístěna pod sítem, je tedy oddělena od úlového prostoru kde se pohybují včely - včely se k zásuvce nedostanou, nemůžou ji tedy vyčistit a tím zkreslit výsledky sledování. Již dávno nestačí vkládat podložky jen na zimní období, spad kontrolujte v průběhu celého roku - při použití varroadna Optimal je to velmi jednoduché a pohodlné.
Tato varroazásuvka je oboustranná, vkládá se do drážek dna pod mřížkou z tahokovu, případně dovnitř varroadna Optimal - tímto dno uzavřete a zároveň zúžíte česno (kdo chce použije v zimním období).
Zásuvka je vyrobena z odolné bílé, houževnaté plastové desky tl. 3mm, v krajích je zpevněna dřevěnými lištami, spojenými v rozích přeplátováním a vodovzdorným lepidlem.
Plastové zásuvce nevadí voda, která se při prudkých deštích může přes česno a mřížku dostat nebo kondenzovat v úlu. Nedochází k zvlnění, prohnutí a znehodnocení, tak jako u zásuvek ze Sololitu nebo MDF.

Dřevěné lišty varroazásuvky doporučujeme natřít vhodným nátěrem do venkovního prostředí. Použijte třeba  akrylátovou barvu Balakryl z naší nabídky. Její předností je snadná aplikace, rychlé zasychání, výborná životnost a v neposlední řadě atest pro přímý styk s potravinami.

Návrat na obsah